Θέματα Μαθηματικών Διαγωνισμών "Θαλής 2017" και 'Εύδημος 2017"

Κάντε ΚΛΙΚ εδώ για να δείτε τα θέματα του Πανελλήνιου Μαθη...

Αποτελέσματα Εισαγωγής στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση 2017.

Κάντε ΚΛΙΚ στον παρακάτω σύνδεσμο για να δείτε τη σχολή επ...

Θέματα και λύσεις 7ου τοπικού μαθηματικού διαγωνισμού "Εύδημος 2016" για την Α' Γυμνασίου.

 Πατήστε εδώ για να δείτε τα θέματα του 7ου τοπικού μαθημα...

Εισαγωγή αθλητών στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση το ακαδημαϊκό έτος 2016-2017

Από το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων ανακοι...

Όλα τα ονόματα των επιτυχόντων στην τριτοβάθμια εκπαίδευση από τα Δωδεκάνησα.

Τα ονόματα των επιτυχόντων σ? όλα τα σχολεία στα Δωδεκάν...

Αποτελέσματα Πανελλαδικών εξετάσεων 2016.

Κάντε ΚΛΙΚ στον παρακάτω σύνδεσμο για να δείτε τη σχολή επ...

Απεβίωσε η μαθηματικός Καλλιόπη Καστρουνή

Στο πένθος και τη θλίψη έχει βυθιστεί ο εκπαιδευτικός κόσμος...

  • Θέματα Μαθηματικών Διαγωνισμών "Θαλής 2017" και 'Εύδημος 2017"

  • Αποτελέσματα Εισαγωγής στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση 2017.

  • Θέματα και λύσεις 7ου τοπικού μαθηματικού διαγωνισμού "Εύδημος 2016" για την Α' Γυμνασίου.

  • Εισαγωγή αθλητών στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση το ακαδημαϊκό έτος 2016-2017

  • Όλα τα ονόματα των επιτυχόντων στην τριτοβάθμια εκπαίδευση από τα Δωδεκάνησα.

  • Αποτελέσματα Πανελλαδικών εξετάσεων 2016.

  • Απεβίωσε η μαθηματικός Καλλιόπη Καστρουνή

  • Υπουργείο Παιδείας: Αύριο το πρωί τα αποτελέσματα της εισαγωγής στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση.

Εκπαιδευτικό Υλικό

 

E.M.E.: Τελική κατάταξη για τη 30η Βαλκανική Μαθηματική Ολυμπιάδα και τη 17η Βαλκανική Μαθηματική Ολυμπιάδα νέων 2013

Εκτύπωση
Κατηγορία: Εκπαιδευτικά Νέα Δημοσιεύτηκε στις Παρασκευή, 03 Μαΐου 2013 Γράφτηκε από τον/την Super User

Η τελική βαθμολογία που αφορά την Ελληνική μαθηματική Ολυμπιάδα «Ο Αρχιμήδης» και τον προκριματικό διαγωνισμό 2013 διαμορφώθηκε ως εξής:

30η ΒΑΛΚΑΝΙΚΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 

α/α

Επώνυμο

Σχολείο

Αρχ.

Προκρ.  
Α

Σύνολο Α+ Π

Προκ
Β

Τελικό
Σύνολο

1

Λώλας Παναγιώτης

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΉΡΙΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΑΘΗΝΑ

20

19

39

   

2

Δημάκης Παναγιώτης

Σχολή .
Μωραϊτη

18

19

37

   

3

Σκιαδόπουλος Αθηναγόρας

Ροδίων Παιδεία

15

20

35

   

-

Τσίνας Κων/νος

1ο ΓΕΛ Τρικάλων

16

19

35

   

5

Λάζαρης Ευάγγελος Δαμιανός

Λύκειο Ευαγγελικής Σχολής

15

19,5

34,5

   

6

Ντούνης Πέτρος

1ο ΓΕΛ Κορωπίου

13

19,5

32,5

   

7

Λως Δημήτριος

Κολ. Ψυχικού

16

15

31

   

8

Ανδριόπουλος Φαίδων

2ο Πειρ. Λύκειο Αθηνών

14

16,5

30,5

   

9

Αναγνώστου Νικολέττα

Εκπαιδ. Τρικάλων
Αθηνά

14

16

30

   

-

Οικονόμου Δημήτριος

2ο ΓΕΛ Ναυπλίου

13

17

30

   

11

Βλάχου Βασιλική

1ο Αρσάκειο Λύκειο Ψυχικού

12,5

16

28,5

   

12

Ψαρομήλιγκος Κωνσταντίνος

ΓΕΛ Μήλου

14

14,5

28,5

   

13

Παπαδημητρίου Αλέξανδρος

Εκπ. Μαλλιάρα

12

15

27

   

14

Σαράντης Μιχαήλ

Λεόντειο Λύκειο

15

12

27

   

15

Αλέτρας Δημήτριος

10ο ΓΕΛ Λάρισας

14

12

26

   

16

Κουντουρίδης Ιάσων

Κολλέγιο Αθηνών

11,5

14,5

26

   

17

Μπατζόλης Γεώργιος

Εκπαιδ. Μαντουλίδη

15

9,5

24,5

   

18

Χαχάμης Νέστωρ

ΓΕΛ Παλαίρου

14

10,5

24,5

   

19

Κάουαρντ Ανβροσιάδης Ι.

Εκπ. Μαντουλίδη

14

10

24

   

20

Ζητρίδης Αντώνιος

Ελλην. Σχολή Ουρσουλίνων

12

11

23

   

21

Φυσέκη Άννα-Μαρία

8ο ΓΕΛ Αμαρουσίου

12

9

21

   

22

Ζέρβας Αθανάσιος

2ο ΓΕΛ Πεύκης

12

8

20

   

23

Δημόπουλος Θωμάς

3ο ΓΕΛ Αμπελόκηπων Θεσσαλονίκης

13

2

15

   

24

Εγγλέζος Ιωάννης

1ο ΓΕΛ Καλαμάτας

12

απών

12

   

25

Γκαντάρας Αντώνιος

ΓΕΛ Νέων Μουδανιών

11,5

απών

11,5

   

Με βάση τον παραπάνω πίνακα κατάταξης
1. Οι έξι πρώτοι θα αποτελέσουν την ομάδα που θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα στη 30η Βαλκανική Μαθηματική Ολυμπιάδα. Σε περίπτωση που κάποιος από τους 6 πρώτους παραιτηθεί του δικαιώματος συμμετοχής στην ΒΜΟ, τότε θα αντικατασταθεί από τον πρώτο αναπληρωματικό.
2. Οι δώδεκα πρώτοι καλούνται σε 2ο Προκριματικό Διαγωνισμό για την επιλογή της ομάδας που θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα στη ΔΜΟ της Κολομβίας, την Παρασκευή, 10 Μαίου 2013, ώρα 9.30 στα γραφεία της ΕΜΕ.

17η ΒΑΛΚΑΝΙΚΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΝΕΩΝ

α/α

ΟΝΟΜΑ

ΣΧΟΛΕΙΟ

ΤΑΞΗ

Βαθμός ΑΡΧ

Βαθμός Προκρ.

Σύνολο

1

ΜΙΣΙΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

Γ

15

20

35

2

ΚΕΤΣΕΤΣΙΔΗΣ ΡΑΦΑΗΛ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ

Γ

16

17

33

3

ΚΑΛΟΣΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ

Γ

11,5

19

30,5

4

ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ

Γ

15

15

30

5

ΣΥΤΙΛΙΔΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΙΑΣΩΝ

4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

Γ

14

16

30

6

ΜΕΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΕΛΛΗΝΟΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΣΧΟΛΗ

ΣΤ ΔΗΜ

10,5

19

29,5

7

ΤΟΥΜΠΑΝΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

1ο ΑΡΣΑΚΕΙΟ ΨΥΧΙΚΟΥ

Γ

9,5

18,5

28

8

ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ

Γ

12

15,5

27,5

9

ΤΣΙΝΤΣΙΛΙΔΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ ΔΡΑΜΑΣ

B

10

14

24

10

ΓΗΡΟΥΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΕΩΝ ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ

Γ

12

11

23

-

ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ

ΜΟΥΣΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΛΛΗΝΗΣ

Γ

11

12

23

12

ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΗΛΙΑΣ

ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΚΟΛΛΕΓΙΟΣ

Γ

11,5

10

21,5

13

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΨΥΧΙΚΟΥ

Γ

8,5

9

17,5

14

ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΞΕΝΗ

ΝΕΑ ΓΕΝΙΑ ΖΗΡΙΔΗ

Γ

6,5

10

16,5

15

ΣΕΧΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

ΣΧΟΛΗ ΜΩΡΑΪΤΗ

Γ

6,5

9

15,5

           

 

16

ΒΑΡΔΑΚΩΣΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

Γ

6,5

7,5

14

-

ΝΙΚΟΛΑΚΕΑ ΓΕΩΡΓΙΑ ΚΑΣΣΙΑΝΗ

2ο ΑΡΣΑΚΕΙΟ ΨΥΧΙΚΟΥ

Γ

8

6

14

-

ΧΑΣΑΝΙ ΕΡΙΣΑ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΡΩΝΗΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Γ

7

7

14

19

ΚΟΥΤΣΟΓΕΩΡΓΟΣ ΠΑΡΜΕΝΙΩΝ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ

Β

9,5

4

13,5

20

ΡΟΥΣΣΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ

ΣΧΟΛΗ ΜΩΡΑΪΤΗ

Γ

8,5

4

12,5

21

ΒΛΑΣΣΗΣ ΜΑΝΟΣ

ΣΧΟΛΗ ΜΩΡΑΪΤΗ

Γ

7

5

12

22

ΜΑΚΡΙΔΗ ΕΛΕΝΗ

ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

Γ

8

3

11

23

ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ

ΕΛΛΗΝΟΓΑΛΛΙΚΗ ΣΧΟΛΗ JEANNE D? ARC

Γ

6,5

4

10,5

24

ΒΑΓΙΑΝΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ

ΙΩΝΙΔΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ

Γ

7

2

9

-

ΚΑΡΑΘΟΔΩΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ

Β

6,5

2,5

9

-

ΠΑΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

20ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

Β

6,5

2,5

9

Με βάση τον παραπάνω πίνακα κατάταξης οι έξι πρώτοι θα αποτελέσουν την ομάδα που θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα στη 17η Βαλκανική Μαθηματική Ολυμπιάδα Νέων. Σε περίπτωση που κάποιος από τους 6 πρώτους παραιτηθεί του δικαιώματος συμμετοχής στην ΒΜΟΝ, τότε θα αντικατασταθεί από τον πρώτο αναπληρωματικό.

Αθήνα, 30 Απριλίου 2013

Η Επιτροπή διαγωνισμών

Ανάργυρος Φελλούρης, Πρόεδρος της Επιτροπής,
Ιωάννης Τυρλής, Αντιπρόεδρος της Επιτροπής,
Ευάγγελος Ζώτος
Ευάγγελος Ψύχας
Αγγελική Βλάχου

Εμφανίσεις: 1412
FaceBook
FaceBook
Twitter
Twitter